Materialen en verpakking

Uwfabrieksdatastuurtnufinanciëlebeslissingen,nietalleenrapportages.

EU ETS, CBAM, PPWR en klantvragen naar productvoetafdrukken leggen de lat hoger voor chemie, kunststoffen, verpakkingen, metalen en bouwmaterialen.

Connects with
ERP en MES
DCS en SCADA
Energie- en stoommeters
Leveranciers- en grondstofdata
LIMS en labdata
What Dcycle covers

De data van elke locatie op één plek

Haal data uit uw ERP en MES, de DCS- en SCADA-historians, energie- en stoommeters, lab- en LIMS-systemen en de grondstofdata van leveranciers, voor elke productielocatie en elke juridische entiteit. Facturen voor elektriciteit, gas en stoom worden automatisch uitgelezen, inclusief totaalbedrag en valuta. Elk cijfer blijft geversioneerd en traceerbaar, van het concerncijfer tot de afzonderlijke meterstand of factuur.

Data collection
Sources Files Processed
Connected sources
SAP
SAP Business One
ERP · 342 rows
Sync
T
TravelPerk
Travel · 89 trips
Sync
Energy bills
Electricity · Auto
Sync
Google Drive
Google Drive
Files · 12 files
Sync
Classified and validated
Electricity · 45,320 kWh
Natural Gas · 12,100 m³
Fleet diesel · 8,400 L
Business travel · 89 trips
Water use · Review
Waste · Pending

Scope 1, 2 en 3, tot op proces en grondstof

Proces- en verbrandingsemissies van krakers, reactoren en ovens zijn Scope 1. Ingekochte elektriciteit en stoom zijn Scope 2. Grondstoffen, uitgaande logistiek en het gebruik van verkochte producten zijn Scope 3, dat in de chemie de voetafdruk domineert. Dcycle berekent alle drie met GHG Protocol- of ISO 14064-methodologie, per locatie, per productlijn of op groepsniveau.

Emissions overview, FY 2026 3 sites
Scope 1 Crackers, reactors, furnaces 118,400 tCO₂e
Scope 2 Purchased power and steam 41,200 tCO₂e
Scope 3 Feedstocks, sold products 223,900 tCO₂e
Total 383,500 tCO₂e EU ETS covers Scope 1

Operationele intelligentie per ton, locatie en product

Energie-intensiteit per geproduceerde ton, emissies per productlijn, stoom- en waterverbruik per locatie, en voortgang ten opzichte van reductiedoelen, allemaal berekend en gevisualiseerd. Spoor de meest intensieve installaties en processen op, en geef locatiemanagers, HSE-teams en de directie de operationele KPI's waarmee ze het bedrijf daadwerkelijk aansturen.

Intensity by product line Tarragona site
1.42 tCO₂e per tonne produced, site average
Olefins 2.18 t/t+3%
Polyols 1.36 t/t−6%
Surfactants 0.94 t/t−11%
Specialty resins 0.71 t/t−4%
Priced by EU ETS allowances · CBAM on feedstock

Leia, de ingebouwde AI, werkt op uw eigen data

Leia is de ingebouwde AI van Dcycle. Ze werkt rechtstreeks op uw datastructuur, dus u kunt een decarbonisatie- of rapportageproces beschrijven en haar de stappen laten afhandelen, of vragen om een grafiek op maat of een rapport in een formaat dat wij niet leveren en het uit uw bestaande data laten bouwen. Ze legt hiaten en patronen tussen locaties bloot, zodat uw team op uitzondering stuurt in plaats van achter spreadsheets aan te rennen.

AI Insights
Dashboard Classification Anomalies
Live
Manufacturing Scope 1-2-3 3 facilities
50x Faster classification
95% EF accuracy
24/7 Monitoring
AI
Auto-classification
1,247 items classified today
Active
Anomaly detection
3 anomalies flagged · 0 critical
Monitoring

Beslissingen die u meeneemt naar de CFO

Modelleer de reductiekosten per ton, kwantificeer uw blootstelling aan EU ETS-rechten en de CBAM-kosten op geïmporteerde grondstoffen, en vergelijk reductiescenario's op terugverdientijd. Dcycle maakt van milieudata de capex-, inkoop- en prijsbeslissingen die uw financiële team kan verdedigen, in plaats van weer een rapport.

Lean & Green — Programme Tracker On track
Reduction target: 20% in 5 years −14.3% achieved
Year 3 of 5 · GLEC v3.0 Target: −20%
Adhesión — Baseline & network analysis Done
Plan — Reduction initiatives certified Done
Verificación — AECOC review Active
Seguimiento anual — Badge renewal Pending

CSRD, EU ETS en productvoetafdrukken uit één dataset

Dezelfde data voedt de dubbele materialiteit van CSRD en ESRS met XBRL-uitvoer, geverifieerde EU ETS-rapporten, de EU-taxonomie, EcoVadis en ISO 14064. Dcycle voert ook product-LCA's uit conform ISO 14040 en 14044, zodat u klanten in automotive, verpakking en andere afnemende sectoren de productvoetafdrukken en EPD's kunt geven waar zij steeds vaker om vragen. Auditklaar, geen auditpaniek.

Report CSRD ⇗ Go to Double Materiality
Data to report Tasks Files Visualization Reports
General information132 datapoints
You have 5 of 12 requirements to report
42%
Environmental203 datapoints
You have 4 of 21 requirements to report
19%
Social46 datapoints
You have 0 of 11 requirements to report
0%
Governance6 datapoints
You have 0 of 4 requirements to report
0%
Search by ID or Descript...
Current CSRD draft status updated to 01/09/2025
Showing 12/12 elements
ID Description Mandatory by Include I am measuring it
SBM-1 Strategy, business model and value chain ESRSEINF
Not available
GOV-1 The role of the administrative, management and supervisory bodies ESRS
Measured ▾
BP-1 General basis for preparation of sustainability statements ESRS
Measured ▾
IRO-1 Description of the process to identify and assess material impacts ESRSEINF
Measured ▾
BP-2 Disclosures in relation to specific circumstances ESRS
Measured ▾
Data collection
Sources Files Processed
Connected sources
SAP
SAP Business One
ERP · 342 rows
Sync
T
TravelPerk
Travel · 89 trips
Sync
Energy bills
Electricity · Auto
Sync
Google Drive
Google Drive
Files · 12 files
Sync
Classified and validated
Electricity · 45,320 kWh
Natural Gas · 12,100 m³
Fleet diesel · 8,400 L
Business travel · 89 trips
Water use · Review
Waste · Pending
Emissions overview, FY 2026 3 sites
Scope 1 Crackers, reactors, furnaces 118,400 tCO₂e
Scope 2 Purchased power and steam 41,200 tCO₂e
Scope 3 Feedstocks, sold products 223,900 tCO₂e
Total 383,500 tCO₂e EU ETS covers Scope 1
Intensity by product line Tarragona site
1.42 tCO₂e per tonne produced, site average
Olefins 2.18 t/t+3%
Polyols 1.36 t/t−6%
Surfactants 0.94 t/t−11%
Specialty resins 0.71 t/t−4%
Priced by EU ETS allowances · CBAM on feedstock
AI Insights
Dashboard Classification Anomalies
Live
Manufacturing Scope 1-2-3 3 facilities
50x Faster classification
95% EF accuracy
24/7 Monitoring
AI
Auto-classification
1,247 items classified today
Active
Anomaly detection
3 anomalies flagged · 0 critical
Monitoring
Lean & Green — Programme Tracker On track
Reduction target: 20% in 5 years −14.3% achieved
Year 3 of 5 · GLEC v3.0 Target: −20%
Adhesión — Baseline & network analysis Done
Plan — Reduction initiatives certified Done
Verificación — AECOC review Active
Seguimiento anual — Badge renewal Pending
Report CSRD ⇗ Go to Double Materiality
Data to report Tasks Files Visualization Reports
General information132 datapoints
You have 5 of 12 requirements to report
42%
Environmental203 datapoints
You have 4 of 21 requirements to report
19%
Social46 datapoints
You have 0 of 11 requirements to report
0%
Governance6 datapoints
You have 0 of 4 requirements to report
0%
Search by ID or Descript...
Current CSRD draft status updated to 01/09/2025
Showing 12/12 elements
ID Description Mandatory by Include I am measuring it
SBM-1 Strategy, business model and value chain ESRSEINF
Not available
GOV-1 The role of the administrative, management and supervisory bodies ESRS
Measured ▾
BP-1 General basis for preparation of sustainability statements ESRS
Measured ▾
IRO-1 Description of the process to identify and assess material impacts ESRSEINF
Measured ▾
BP-2 Disclosures in relation to specific circumstances ESRS
Measured ▾

70–75%

minder tijd tot het rapport

x3

meer datadekking

<11 maanden

tot terugverdientijd

Wat werkelijk bij een producent van materialen of verpakkingen terechtkomt

Dit is de sector waarin de CO₂-prijs allang een regel in de winst-en-verliesrekening is en geen openbaarmaking. Scope 1 wordt via het EU ETS rechtstreeks beprijsd, CBAM trekt die prijs door naar geïmporteerde grondstoffen, en alles stroomafwaarts wil vóór de koop een voetafdruk per product.

  • EU ETS

    Geldt voor
    Gereguleerde installaties, oftewel de meeste krakers en grote fabrieken
    Deadline
    Jaarlijkse inlevering van rechten

    De enige verplichting in deze lijst die al geld is. Geverifieerde Scope 1-emissies worden rechten die u koopt of aanhoudt, dus een meetfout is een inkoopfout. Het geverifieerde rapport en de bedrijfsvoetafdruk komen uit dezelfde meters, en ze op één plek houden is precies wat voorkomt dat ze vlak voor een audit uit elkaar lopen.

  • CBAM

    Geldt voor
    Importeurs van ammoniak, waterstof, kunstmest en overige gedekte goederen
    Deadline
    Definitief regime van kracht

    De chemie zit aan beide kanten in CBAM: als importeur van grondstoffen en als leverancier van sectoren die dat zijn. De aangifte vraagt ingebedde emissies per zending en per leverancier, precies de leveranciersdata die uw Scope 3 al opvraagt, in een ander uitvoerformaat.

  • PPWR

    Geldt voor
    Iedereen die als verpakkingsproducent geregistreerd staat
    Deadline
    Van kracht sinds 12 augustus 2026

    Recyclaatgehalte, recycleerbaarheid en uitgebreide producentenverantwoordelijkheid, per formaat en per materiaal. Wie iets in een schaal, een folie of een fles doet valt er vrijwel zeker onder, ook als verpakking nooit deel uitmaakte van het duurzaamheidswerk.

  • Een klant stroomafwaarts die om een productvoetafdruk vraagt

    Geldt voor
    Elke leverancier van automotive, verpakking of bouw
    Deadline
    Bij het volgende contract of de volgende aanbesteding

    Geen wettelijke drempel, en het komt eerder dan alle andere. Uw klant heeft een cijfer per product nodig voor zijn eigen Scope 3, en steeds vaker voor een milieuproductverklaring. Een bedrijfsvoetafdruk beantwoordt dat niet; een LCA van wieg tot poort per productlijn wel.

  • CSRD na Omnibus

    Geldt voor
    Meer dan 1.000 werknemers en meer dan 450 miljoen euro omzet
    Deadline
    Boekjaar 2027

    Veel chemieconcerns halen deze drempel ruimschoots, waardoor de CSRD een echt rapport wordt in plaats van de reden achter vragenlijsten. Dubbele materialiteit onder ESRS, met XBRL-uitvoer, uit dezelfde locatiedata die het ETS-rapport al voedt.

  • CSDDD

    Geldt voor
    Leveranciers van bedrijven die onder de zorgvuldigheidsplicht in de waardeketen vallen
    Deadline
    Omzettingstermijn: juli 2026

    Milieu- en mensenrechtenrisico's per locatie en per input, onderbouwd. In de chemie zit het lastige deel stroomopwaarts: de herkomst van grondstoffen ligt vaak meerdere schakels verderop, en de structuur die dat beantwoordt is hetzelfde leveranciersportaal dat Scope 3 verzamelt.

  • EU-taxonomie

    Geldt voor
    Bedrijven binnen het CSRD-bereik en iedereen die groene financiering zoekt

    Activiteit voor activiteit, in aanmerking komend en op één lijn, met de technische screeningcriteria en de DNSH-toets. In de chemie bepaalt dit hoe een locatie in de boeken van een financier terechtkomt, en hoort het dus eerder bij het investeringsdossier dan bij het duurzaamheidsverslag.

Bekijk wat één platform doet voor materialen en verpakking

Wat onze klanten zeggen

Crismachem

Crismachem

Chemie
«Dcycle heeft ons vanaf het eerste moment enorm geholpen; het platform is heel intuïtief en compleet.»
EC

Crismachem

1e

koolstofnegatieve onderneming in haar sector in Spanje

Crismachem
Calcinor
Vytrus Biotech
Tolsa
Alucoil
Molgas

Veelgestelde vragen

Waarom staat de chemie en petrochemie zo onder CO₂- en ESG-druk?
Chemie en petrochemie zijn energie- en emissie-intensief en staan aan het begin van de meeste waardeketens, waardoor ze tegelijk in het vizier van meerdere raamwerken liggen. Veel locaties zijn gereguleerde EU ETS-installaties met een directe prijs op Scope 1-emissies. CBAM trekt de CO₂-kosten door naar geïmporteerde grondstoffen zoals ammoniak en waterstof. De CSRD vraagt dubbele materialiteit onder ESRS, en de EU-taxonomie classificeert elke activiteit. Bovenop de regelgeving vragen afnemers in automotive, verpakking en bouw inmiddels om een productvoetafdruk voordat ze kopen. Voor deze sector is ESG verschoven van communicatie naar operatie en financiën.
Hoe brengt Dcycle data uit onze fabrieken, ERP en labsystemen bij elkaar?
Dcycle koppelt met de systemen die chemiebedrijven al draaien: ERP en MES, DCS- en SCADA-historians, energie- en stoommeters en laboratorium- of LIMS-data, aangevuld met gestructureerde bestandsupload en een leveranciersportaal voor grondstofdata. Elk datapunt wordt toegewezen aan de juiste locatie, entiteit en scope, en gemarkeerd wanneer het ontbreekt of niet klopt. Facturen voor elektriciteit, gas en stoom worden automatisch uitgelezen, inclusief totaalbedrag en valuta. Het resultaat is één geversioneerde, auditeerbare dataset die uw team op uitzondering beheert, in plaats van voor elke deadline spreadsheets opnieuw op te bouwen.
Kan Dcycle Scope 3 uit grondstoffen aan?
Ja, en voor de meeste chemieproducenten is Scope 3 de grootste categorie. Het leveranciersportaal stuurt gestructureerde dataverzoeken naar grondstofleveranciers, biedt begeleide sjablonen en valideert antwoorden tegen erkende emissiefactordatabases. U past leverancierspecifieke factoren toe waar u primaire data heeft en valt terug op robuuste gemiddelden waar dat niet zo is. Daarmee verandert Scope 3 van een schatting in een gemeten, auditeerbaar cijfer, en krijgt u de basis voor productvoetafdrukken en voor beslissingen over leveranciersengagement.
Hoe maakt Dcycle van duurzaamheidsdata financiële beslissingen?
Dezelfde dataset die uw rapporten voedt, voedt ook uw beslissingen. Dcycle helpt u de reductiekosten per ton te modelleren, de blootstelling aan EU ETS-rechten te kwantificeren, de CBAM-kosten op geïmporteerde grondstoffen te ramen en reductiescenario's op terugverdientijd te vergelijken. In plaats van een statische voetafdruk krijgen uw financiële en operationele teams de cijfers die ze nodig hebben voor capex-goedkeuringen, inkoopkeuzes en productprijzen. Dat is het verschil tussen rapporteren over het verleden en het bedrijf sturen.
Wat kan Leia, de ingebouwde AI, voor een chemiebedrijf doen?
Leia is de ingebouwde AI van Dcycle en werkt rechtstreeks op uw datastructuur in plaats van als generieke chatbot. U kunt een decarbonisatieplan of rapportageproces beschrijven en Leia handelt de stappen af, of u vraagt om een grafiek op maat of een rapport in een formaat dat wij niet leveren en zij bouwt het uit uw bestaande data. Ze legt hiaten en patronen tussen locaties bloot, zodat uw team zich op de uitzonderingen kan richten die ertoe doen. Omdat ze op uw echte data werkt, is de uitvoer geworteld in uw operatie en niet in generieke tekst.
Kan Dcycle productvoetafdrukken en LCA's voor onze producten berekenen?
Ja. Dcycle voert levenscyclusanalyses op productniveau uit conform ISO 14040 en ISO 14044, van wieg tot poort, over grondstoffen, processen, energie en afval. Dat wordt steeds vaker gevraagd voor milieuproductverklaringen, voor het beantwoorden van duurzaamheidsvragenlijsten van klanten en voor het onderbouwen van milieuclaims onder de Europese richtlijn over groene claims. Dezelfde primaire data die u voor uw bedrijfsvoetafdruk verzamelt voedt elke productbeoordeling, zodat u het werk niet dubbel doet.

Gerelateerde oplossingen

Bekijk het met uw eigen data.

Dertig minuten met ons team. We laten zien hoe uw data binnenkomt en wat eruit komt.